16 gru
2021

Webinarium poświęcone Operation Clean Sweep ® - podsumowanie

24 listopada odbył się Webinar poświęcony programowi Operation Clean Sweep®.

Wszystkich z Państwa, którzy nie mogli być obecni, lub tych z Państwa, którzy nie słyszeli jeszcze o inicjatywie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami tutaj.

Uczestnictwo w OCS® to okazja do zademonstrowania dbałości o środowisko ze strony przetwórców i odpowiedź na nowe wyzwania przed którymi stoi branża. Program stanowi obecnie dobrowolną inicjatywę, wartą tego by ją przedsięzwiąć. Tym bardziej, że czekają nas zmiany, którym możemy wyjść na przeciw!

Nowe badanie Komisji Europejskiej wskazuje na konieczność przedstawienia rozwiązań prawnych w tej materii najpóźniej w pierwszym kwartale 2023 r. Przedstawiciele UE poczynili wstępne kroki by kwestia strat mikroplastiku została objęta legisjacją. We Francji władze krajowe już wprowadziły dekret w sprawie zapobiegania stratom granulatu z tworzyw sztucznych, w dużej mierze tożsamy z założeniami OCS®. Co więcej, firmy które wprowadziły program mogą być poddane zewnętrznemu audytowi.

Zainteresowane strony są informowane na bieżąco o zmianach w programie. Prosimy o kontakt w przypadku pytań. Niezmiernie zachęcamy by przyłączyć się do inicjatywy. Obecnie, na etapie tworzenia nowego prawa, nasz głos powinien być słyszalny.