Program Operation Clean Sweep - zero strat mikro plastików

OCS trade mark1.png

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych promuje działania, które ograniczają wpływ aktywności przemysłu na środowisko. Doskonałym tego przykładem jest podpisanie przez PZPTS umowy na promocję w Polsce  programu Operation Clean Sweep®, programu, który jest skutecznym narzędziem ograniczenia przenikania mikrodrobin tworzyw sztucznych do środowiska. Podczas, gdy konsumenci powinni ograniczyć przy wsparciu administracji przenikanie odpadów do środowiska, przedsiębiorcy mają możliwosć ograniczenia przedostawania się surowca do środowiska.

Program i instrukcja Operation Clean Sweep® (OCS) zawiera wskazówki dla menadżerów  procesu przetwórstwa, produckcji i transportu  tworzyw sztucznych zmierzajace do ograniczenia przypadkowych strat granulatu, płatków i proszku z procesów i ich przenikania do środowiska. Globalnie, ograniczenie strat granulek, płatków i proszku  zostało uwzględnione w "Deklaracji rozwiązań dla odpadów morskich", aby wesprzeć  przemysł  w rozpoznaniu problemu odpadów morskich. UE w dokumencie Strategia dla tworzyw sztucznych zauważa problem rozprzestrzeniania się mikrodrobin wzywając przemysł do dobrowolnych działań wpływających na ograniczenie strat surowca i wpływu tego zjawiska na środowisko. Rozprzestrzenianie mikrodrobin ma istotne znaczenie zwłaszcza dla fauny morskiej t.j. ptactwa morskiego, ryb oraz żółwii, które je połykają, co może mieć negatywny wpływ na ich zdrowie i życie. Zachęcamy firmy do przyłączania się do programu w Polsce  poprzez podpisanie Deklaracji i wdrożenie programu OCS. Prezentujemy poniżej instrukcję stosowania programu dla przedsiebiorstw oraz szczegółowe karty kontrolne procesów. Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są w biurze PZPTS.

Logo i nazwa OCS® są chronione prawem autorskim. Materiały są przeznaczone do użytku w ramach pojedynczej firmy lub zakładu. Materiały te mogą być udostępniane innym osobom lub firmom w celu poprawy szczelności sytemu.

Materiały Operation Clean Sweep® nie mogą być kopiowane na sprzedaż lub do jakiegokolwiek innego użytku poza zastosowaniem poprawiającym izolację surowca od środowiska. 

Wzory list kontrolnych do wykorzystania w przedsiębiorstwie dla zarządu oraz pracowników we wszystkich obszarach stosowania łącznie z transportem są dostępne w biurze PZPTS: office@tworzywa.org.pl

Przyłącz się do firm, które wdrożyły już program!

intraINTRA S.A.
 UAB INTRA BALTICUM
 IBL INTRA BULK LOGISTICS
 INTRA LOGISTICS S.A.
logo ergisERGIS S.A.
BEDNAREKBEDNAREK TRANSPORT SP. J.
bogucki folieBOGUCKI FOLIE SP. J. SP. K.
c2cC2C SP. Z O.O.
 

FABKRYKA OPAKOWAŃ SP. Z O.O.

Bez tytułuJELENIA PLAST SP. Z O.O.
GUILLIN POLSKA QUADRI office useGUILLIN POLSKA SP. Z O.O.
berry logoBERRY SUPERFOS POZNAŃ SP. Z O.O.
eurocastEUROCAST SP. Z O.O. 
zelan logoZELAN SP. Z O.O.
      kaj logo highresKAJ SP. Z O.O.
s-170-120REPLAS RECYCLING PLASTICS SP. Z O.O.
Logo Berry (2)

NORDFOLIEN POLSKA SP. Z O.O.

trade trans combi

TRADE TRANS COMBI  SP. Z O.O.

 

masterchem logoplaste logo

MASTERCHEM LOGOPLASTE SP. Z O.O.

1623099883689

SONOCO CONSUMER PRODUCTS POLAND SP. Z O.O.

1663099973949

SILO-TRANS SZARKOWICZ 

logo Inline Poland Part of Faerch Group (rgb)

INLINE POLAND SP. Z O.O.

 

USŁUGI TRANSPORTOWE MARCIN SZTANDERA

Do pobrania