W Warszawie odbyła się konferencja Plastics Industry Meeting. Uczestnicy starali się odpowiedzieć m.in. Na pytanie, czy Europa znajdzie miejsce dla tworzyw sztucznych w zrównoważonej i konkurencyjnej gospodarce?
Czytaj więcejW Warszawie odbyła się konferencja Plastics Industry Meeting. Uczestnicy starali się odpowiedzieć m.in. Na pytanie, czy Europa znajdzie miejsce dla tworzyw sztucznych w zrównoważonej i konkurencyjnej gospodarce?
Czytaj więcejW części poświęconej aktualnej sytuacji branży tworzyw sztucznych Umberto Credali (Basell Orlen Polyolefins, Fundacja PlasticsEurope Polska), komentując udział europejskiej produkcji w produkcji światowej, podkreślił dobry wynik Europy pod względem udziału tworzyw cyrkularnych, w tym bio-pochodnych. Jednocześnie przypomniał, że dynamika produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych w Polsce jest na wyższym poziomie od średniej europejskiej. Tadeusz Nowicki (Grupa Ergis, PZPTS) zwrócił uwagę na konieczność brania pod uwagę nominalnych wyników polskiego przetwórstwa, które to odzwierciedlają faktyczną, wciąż niełatwą sytuację branży, która stoi przed nowym wyzwaniem związanym w rozporządzeniem PPWR.
Czytaj więcejWedług ścieżki obranej przez Unię Europejską, zrównoważona gospodarka ma zagwarantować Europie konkurencyjność na tle świata. Czy w tym modelu jest miejsce dla tworzyw sztucznych? Jak wynika z dyskusji prowadzonych podczas XVII edycji Plastics Industry Meeting, tworzywa sztuczne nie tylko mają tam swoje miejsce, ale stanowią niezbędny element cyrkularnej i zeroemisyjnej transformacji większości strategicznych sektorów europejskiej gospodarki. Pozostaje pytanie, jak zapewnić ich konkurencyjność, niezbędną do umożliwienia tej transformacji.
Czytaj więcejPortal Komunalny: Branża przetwórców tworzyw sztucznych przechodzi obecnie intensywną transformację, napędzaną przez rosnącą świadomość ekologiczną, regulacje prawne i zmieniające się preferencje konsumentów. Firmy muszą mierzyć się z wyzwaniami, takimi jak fluktuacje cen surowców, konkurencja ze strony materiałów alternatywnych i zakłócenia w łańcuchach dostaw. Jednocześnie rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym, innowacje technologiczne i nowe zastosowania tworzyw sztucznych stwarzają liczne możliwości dla przedsiębiorstw gotowych dostosować się do nowych realiów i inwestować w zrównoważone rozwiązania.
Czytaj więcejChemia i Biznes: Robert Szyman, dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych przekonuje, iż branża przetwórców tworzyw sztucznych znajduje się obecnie w dynamicznym okresie przekształceń, napędzanym przez szereg czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.
Czytaj więcejTworzywa.online: Branża przetwórców tworzyw sztucznych w Polsce stoi przed wieloma wyzwaniami, ale jednocześnie ma przed sobą ogromne możliwości. Firmy, które będą w stanie szybko dostosować się do zmieniających się warunków rynkowych i wprowadzą innowacyjne rozwiązania, zyskają przewagę konkurencyjną i będą mogły odnieść sukces w przyszłości.
Czytaj więcej