10 lip
2020

09.07.2020

www.tworzywa.pl Tworzywa Są Niezbędne We Współczesnym Świecie

www.plastech.pl Tworzywa są niezbędne we współczesnym świecie

www.imch.pl PZPTS podsumowuje pierwsze sześć miesięcy 2020 r.

infowire.pl Tworzywa są niezbędne we współczesnym świecie – Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych podsumowuje I półrocze 2020 r.

 

25 cze
2020

25.06.2020

www.pb.pl Europejskie tworzywa w potrzebie

Generalnie sytuacja polskich przetwórców tworzyw sztucznych nie różni się zasadniczo od ich europejskich kolegów.  Wymaga ona szybkiej interwencji państwa. Chodzi o zapewnienie im płynności na czas kryzysu — mówi Robert Szyman, dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

04 cze
2020

04.06.2020

www.chemiaibiznes.com.pl Dyrektor PZPTS: tworzywa zaczynają być dyskryminowane\

Presję na wycofywanie z użytku pewnych jednorazowych wyrobów z tworzyw sztucznych bez wątpienia można od pewnego czasu zauważyć. Sieci marketów starają się wycofać z oferty torebki na zakupy, nawet te, co do których Komisja Europejska odnosi się z akceptacją. Mówimy tu o torbach o grubości od 50 mikrometrów. W sprzedaży detalicznej już w poprzednim roku można było spotkać naczynia i sztućce z materiałów alternatywnych względem tworzyw. W niektórych urzędach, także ministerstwach, można zauważyć trend, gdzie butelki PET oraz kubki z tworzywa zastępowane są produktami z innych materiałów. Z kolei zapotrzebowanie na torebki papierowe obecnie przekracza w znacznym stopniu podaż. Niestety, takie działania, jak wycofywanie z obrotu wyrobów z tworzyw sztucznych nie mają żadnych podstaw naukowych, ponieważ z zasady nie są związane z rekomendacjami o potwierdzonym niższym wpływie na środowisko ich alternatyw. W mojej ocenie są to zatem próby wymiany jednorazowych produktów z tworzyw sztucznych na dowolne, byleby nie były one z tworzywa. To jest absolutnie zła praktyka – mówi w rozmowie z „Chemia i Biznes” Robert Szyman.

26 maj
2020

26.05.2020

www.pulshr.pl Prawie pół miliona przyłbic dla szpitali. Tak branża tworzyw sztucznych walczy z COVID-19

plastech.pl Przyłbice dla polskich szpitali. Branża podsumowuje akcję

infowire.pl Prawie pół miliona przyłbic trafiło do polskich szpitali. Branża przetwórców tworzyw sztucznych kończy i podsumowuje akcję

imch.pl Prawie pół miliona przyłbic od branży tworzyw