20 paź
2023

Europejskie Forum Nowych Idei - uczestnictwo przedstawicieli PZPTS

12 października, podczas Europejskiego Forum Nowych Idei, przedstawiciele PZPTS wzięli udział w dwóch panelach dyskusyjnych.

Robert Szyman, Dyrektor Generalny PZPTS był jednym z gości panelu "Tsunami odpadowe, jak nie utonąć w opakowaniach". Rozmowa dotyczyła nowych przepisów prawnych w zakresie opakowań i odpadów, które są projektowane przez legislatorów krajowych i europejskich. Rozmówcami Piotra Mazurka, Eksperta ds. Gospodarki Obiegu Zamkniętego Konfederacji Lewiatan byli również:

  • Anna Grom, prezes zarządu, Interzero Polska oraz Interzero Circular Solutions Europe;
  • dr Katarzyna Barańska, szefowa zespołu dekarbonizacji, partner w kancelarii Osborne Clarke;
  • Joanna Leoniewska-Gogola, MBA, zastępczyni dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju i ekonomii, Deloitte;
  • Piotr Romańczuk, dyrektor ds. ochrony środowiska, Grupa Maspex.

 

Marek Górski, Przewodniczący Rady Nadzorczej PZPTS oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Ergis, wziął udział w panelu "Nowy Interwencjonizm". Tematami dyskusji były kierunki zmian prawnych, warunki gry rynkowej a także rola państw i sektora publicznego w skali kraju i globalnie. Wśród gości panelu prowadzonego przez Sławomira Sikorę, Przewodniczącego Rady Nadzorczej banku Citi Handlowy, znaleźli się także:

  • Henryka Bochniarz, przewodnicząca rady głównej, Konfederacja Lewiatan
  • Piotr Grabowski, radca prawny, wspólnik zarządzający, GWLAW
  • Marek Żółtowski, Senior Regulatory Manager, BAT
  • Jan Krzysztof Bielecki, były premier RP

Relacja z dyskusji dostępna pod linkiem: https://efni.pl/2023/10/12/za-duzo-ideologii-zbyt-malo-idei-czyli-nowy-interwencjonizm-panstwowy/  

Europejskie Forum Nowych Idei to jedna z największych w naszej części kontynentu konferencji, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy. Forum co roku gromadzi ponad tysiąc uczestników – przedstawicieli świata biznesu, nauki, kultury oraz administracji zarówno polskiej jak i europejskiej. 

Fot. Konfederacja Lewiatan

 H1A2089

2F4A2504

2F4A2573

123 2F4A1103

106 H1A1115