13 sty
2023

Gala finałowa Konkursu PZPTS na najlepszą pracę dyplomową

10 stycznia br. odbył się finał kolejnej, szóstej już edycji konkursu naszej organizacji na najlepszą pracę dyplomową z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych. Skorzystaliśmy z uprzejmości i gościny władz Politechniki Warszawskiej.

Zwycięzcą konkursu została inż. Martyna Winnik, absolwentka Politechniki Warszawskiej, za pracę pt. „Wytwarzanie i charakteryzacja polimerowych nanokompozytów termoplastycznych”. Laureatka otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł.

Rada Konkursu zdecydowała także o przyznaniu dwóch wyróżnień dla pracy inż. Kingii Krużel z Politechniki Krakowskiej "Ocena wpływu kondycjonowania na strukturę i właściwości nanokompozytów biopoliamidu z nanocelulozą" oraz inż. Julii Rżewskiej z Politechniki Warszawskiej "Optymalizacja otrzymywania poli(cytrakonianu gliceryny)".

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Rada konkursu wyłoniła do ścisłego finału trzy prace inżynierskie. Wyróżniał je wysoki oraz nowatorski wkład merytoryczny. Rozwiązania przedstawione w dwu z nich zostały zgłoszone do Urzędu Patentowego.

W skład tegorocznej Rady konkursowej weszli:

  • Dr Maria Obłój - Muzaj – emerytowany pracownik Instytutu Chemii Przemysłowej, ekspert z dziedziny PVC,
  • Dr inż. Krzysztof Bajer – Zastępca Dyrektora ds. Naukowo-Badawczych Sieci Badawczej Łukasiewicz, Instytutu Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu,
  • Dr Krzysztof Garman – doktor chemii, dyrektor R&D w  Circular Packaging Design sp. z o.o.,
  • Krzysztof Pieńkowski – wieloletni członek Zarządu PZPTS, były prezes ATT Polymers, spółki zależnej Grupy Azoty w Niemczech,
  • Dr Aneta Raszkowska-Kaczor – adiunkt w Oddziale Przetwórstwa Materiałów Polimerowych w Toruniu, Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników,
  • Prezes Rady dr inż. Tadeusz Nowicki – Prezes PZPTS, a także prezes Grupy Ergis.

Pierwsza edycja konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu tworzyw została zorganizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych w 2016 roku. Celem przedsięwzięcia jest promocja wśród młodzieży akademickiej tematów związanych z tworzywami sztucznymi i zachęcenie młodych ludzi do kształcenia się w tym kierunku.

 

DSC 1349www lazyeye pl