08 mar
2022

Działania firm członkowskich PZPTS w związku z sytuacją na Ukrainie

Otrzymaliśmy w ostatnim czasie informacje od członków PZPTS w sprawie działań podjętych w związku z sytuacją za naszą wschodnią granicą.

  • Firma Guillin Polska bez wahania zaangażowała się w pomoc uchodźcom

Do wielu instytucji, które znajdują się bezpośrednio przy granicy i angażują w pomoc dla uchodźców wysłaliśmy nasze opakowania.  Było to już około 40 palet sztućców, kubków,  pojemników na zupę oraz pojemników do pakowania ciepłych posiłków. Wiemy, że przekazywane przez nas opakowania przynoszą realną pomoc uchodźcom w ich trudnej sytuacji. Będziemy w miarę naszych możliwości dalej pomagać, czytamy w przesłanej wiadomości.

  • Firma Bittner również świadczy pomoc charytatywną

Współpracujemy z fundacjami organizującymi ciepłe posiłki na warszawskich dworcach, gdzie sytuacja jest aktualnie bardzo trudna. Przekazujemy około 10 palet naczyń, sztućców i pojemników na żywność na wynos tygodniowo. Skupiamy się na długofalowej, regularnej współpracy, aby zapewnić stały dostęp do potrzebnych produktów jednorazowych.

Objęliśmy opieką 7 kobiet i 4 dzieci. Zapewniliśmy im mieszkania, środki do życia oraz wsparcie w poszukiwaniu pracy. Pozostajemy również w stałym kontakcie z władzami gminy, która przyjęła już po swoją opieką kilkaset osób uchodźczych. W ramach tej współpracy fundujemy sprzęty AGD potrzebne w nowopowstałych punktach noclegowych, mówi Agata Mach, właścicielka firmy. 

  • Grupa Ergis zawiesiła relacje biznesowe z klientami z Rosji i Białorusi. Treść komunikatu firmy brzmi:

"Szanowni Państwo,

zawsze staraliśmy się o osiąganie jak najwyższej efektywności biznesowej. Nigdy jednak nie przedkładaliśmy zysku ponad wartość i etykę. Dlatego management GRUPY ERGIS podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich relacji biznesowych z rosyjskimi i białoruskimi klientami. Decyzja została podjęta jednogłośnie i nikt nie miał wątpliwości co do jej słuszności. Od 1marca sprzedaż do tych klientów nie będzie realizowana"

Podpisana pod komunikatem, Dyrektor Personelu i Komunikacji Małgorzata Kot, dodaje:

Ergis płaci ukraińskim pracownikom, którzy poszli (i pójdą) bronić Ukrainy pensje, jakby normalnie pracowali. Pomaga sprowadzać rodziny, angażuje się w organizację wysyłek towarów do Ukrainy w porozumieniu z samorządami. Pracownicy Grupy czynnie włączyli się w pomoc udostępniając, na prośbę firmy, mieszkania i domy dla uchodźców. Pracownicy jeżdżą z wysyłkami na granicę, jeżdżą na granicę odbierać uciekające kobiety i dzieci. Do niektórych lokalizacji docierają pierwsze grupy dzieci i kobiet -  [pracownicy] będą organizować dla nich zajęcia sportowe. Ergis przekazuje swoje produkty organizacjom pomocowym, organizującym zbiórki (folia stretch) i aktywnie reaguje na każdą zgłoszoną potrzebę. Od poniedziałku pracownicy będą mogli odebrać zamówione i wykonywane właśnie kokardki patriotyczne w narodowych barwach Ukrainy.

20220315 163700

AKTUALIZACJA 14.03.2022

W działania charytatywne zaangażowała się również firma Bagstar. W otrzymanej wiadomości, czytamy:

Wykorzystaliśmy potencjał na pozór zwykłego kubka i nadrukowaliśmy QR kody zweryfikowanych i znanych Organizacji niosących pomoc humanitarną. Nasz kubek jest doskonałym nośnikiem kampanii społecznych.

Wszystkie Organizacje działające na rzecz pomocy dla Ukrainy zastrzegają, że ważne jest celowe i skoordynowane działanie. 

Nakierowaliśmy ludzi, którzy chcą pomóc Ukrainie na Organizacje, które zajmują się tym profesjonalnie. Fala pomocy dla obywateli Ukrainy jest niesamowita! Pamiętajmy by pomoc była dobrze przemyślana. Opakowanie kubków kosztuje zaledwie 1 gr (względy podatkowe).

Dodatkowo jesteśmy w stałym kontakcie z wieloma fundacjami i wolontariuszami. Dostarczamy opakowania jednorazowe od pierwszego dnia na Ukrainie

 

bagstar1 bagstar2 

#PomagamyRazemUkrainie.

https://bagstar.pl/pl/kubki-250ml-pomagamyrazemukrainie-op-25szt.html