30 kwi
2020

320 tysięcy przyłbic ochronnych, dzięki branży tworzyw sztucznych, już jest w polskich szpitalach

Komunikat prasowy PZPTS z dn. 30.04.2020

 

Firmy z branży tworzyw sztucznych systematycznie wspomagają polskie szpitale i placówki medyczne. Zainicjowana kilka tygodni temu akcja, zaowocowała jak dotychczas wyprodukowaniem i przekazaniem ponad 320 tysięcy przyłbic ochronnych, jak również innych środków higienicznych. Przesyłki trafiają do szpitali, które zgłaszają się same bądź wskazywane są przez samorządy, które nimi zarządzają.

 Liczba placówek medycznych, które otrzymały w ramach akcji prowadzonej przez PZPTS i inne firmy z branży przekroczyła już setkę. Akcja „Przyłbice dla polskich szpitali” swoim zasięgiem objęła całą Polskę, a w ostatnim tygodniu takie miasta, jak Elbląg, Gniezno, Warszawę, Olsztyn, Duszniki, Słupsk, Inowrocław, Katowice, Poznań, Boguchwałę, Tczew, Płock czy Cieszyn. W miarę możliwości producenci starają się realizować zapotrzebowanie tam, skąd płynie prośba o pomoc.

- Szczodrość przedstawicieli branży tworzyw sztucznych zasługuje na największe uznanie, zaś skala udzielonej przez nich pomocy jest imponująca. 320 tys. przyłbic to świadomość, że 320 tys. lekarzy i pielęgniarek ma ochronę, jakiej w najwyższym stopniu potrzebują w tym koronawirusowym czasie. Niezależnie od możliwości staramy się pomóc wszystkim potrzebującym, rozumiejąc jak kluczowe jest bezpieczeństwo służby zdrowia w okresie pandemii. powiedział Robert Szyman, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych

Firmy zrzeszone w PZPTS produkują również inne produkty ochronne, jak kombinezony, kurtyny oraz folię, służącą do ich wytwarzania. Dzisiaj tworzywa sztuczne są nam szczególnie przydatne ze względu na swoje cechy izolacyjne, zabezpieczające przed kontaktem z drobnoustrojami, w tym koronawirusem. Ma to szczególneznaczenie w przypadku żywności, która wyprodukowana z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych i mikrobiologicznych, a następnie szczelnie (często próżniowo) zamknięta w opakowaniu z tworzywa daje nam gwarancję bezpieczeństwa, a jednocześnie wydłuża okres przydatności produktu do spożycia, ograniczając marnotrawstwo żywności i konieczność częstszych zakupów.

PZPTS apeluje: NIE ŚMIEĆ PLASTIKIEM! Odpady z tworzyw sztucznych powinny trafiać do dedykowanych im pojemników tak, by jak najwięcej z nich można było poddawać recyklingowi.


#nieśmiećplastikiem

 

Dodatkowych informacji udzielają Rzecznik PZPTS Maciej Powroźnik i Dyrektor Generalny Związku Robert Szyman (zakładka kontakt).