05 gru
2019

Konkurs PZPTS na najlepszą pracę dyplomową rozstrzygnięty

Slajd nr1 b.jpg4 grudnia br. odbył się finał czwartej edycji konkursu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na najlepszą pracę dyplomową z zakresu tworzyw sztucznych. W tym roku gospodarzem finału był  Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.

Zwycięzcą czwartej edycji konkursu został Daniel Mantaj, absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, za pracę pt.„ Modyfikacja właściwości palnych SPPUR/PIR odpadowym napełniaczem z przemysłu energetycznego”. Laureat otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł.

Rada Konkursu w trakcie obrad finałowych  zdecydowała  także o przyznaniu dwóch wyróżnień dla  prac Dominika Zakrzewskiego z Politechniki Gdańskiej „ Filamenty do druku 3D i ich testowanie” oraz Michała Posadzego z UTP w Bydgoszczy „Konstrukcja formy laboratoryjnej do próbek do badań wykończenia powierzchni.

Celem konkursu było promowanie nowatorskich technologii, organizacji procesu przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz upowszechnienie wiedzy na ich temat.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 9 prac. Rada konkursu wyłoniła do ścisłego finału trzy z nich.

W skład tegorocznej Rady konkursowej weszli:

  • Dr Maria Obłój - Muzaj – pracownik Instytutu Chemii Przemysłowej,
  • Dr inż. Krzysztof Bajer – Zastępca Dyrektora ds. Naukowo-Badawczych Sieci Badawczej Łukasiewicz, Instytutu Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu,
  • Dr Krzysztof Garman – doktor chemii, dyrektor R&D w  Circular Packaging Design sp. z o.o.,
  • Krzysztof Pieńkowski – wieloletni członek Zarządu PZPTS, prezes ATT Polymers, spółki zależnej Grupy Azoty w Guben w Niemczech,
  • Dr Aneta Raszkowska-Kaczor – adiunkt w Oddziale Przetwórstwa Materiałów Polimerowych w Toruniu, Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników,
  • Prezes Rady dr inż. Tadeusz Nowicki – Prezes PZPTS, a także prezes Grupy Ergis.

Serdecznie gratuluję zwycięzcy i wyróżnionym w tegorocznej edycji konkursu PZPTS. Mamy nadzieję, że kolejne będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem wśród utalentowanych absolwentów, a poziom prac konkursowych będzie stale rósł – powiedział Tadeusz Nowicki, Prezes Zarządu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, Prezes Grupy Ergis.

Pierwsza edycja konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu tworzyw została zorganizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych w 2016 roku. Celem przedsięwzięcia jest promocja wśród młodzieży akademickiej tematów związanych z tworzywami sztucznymi i zachęcenie młodych ludzi do kształcenia się w tym kierunku.

DSC 4122www.lazyeye.plDSC 4122