31 gru
2006

Wręczenie Odznaczeń Państwowych członkom PSPTS

Zakończyła się właśnie IX edycja Targów Plastpol 2005, w opinii większości uczestników i zwiedzających niezwykle udana. Polskie Stowarzyszenie Przetwórców Tworzyw Sztucznych od początku istnienia targów jest jego Honorowym Patronem. W tym roku, realizując program działania Stowarzyszenia, mający na celu szeroko rozumianą promocję zakładów zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych oraz chcąc zaakcentować w sposób szczególny naszą obecność na targach, zarząd PSPTS postanowił zgłosić do wojewody mazowieckiego wniosek o przyznanie odznaczeń państwowych dla członków PSPTS, którzy wyjątkowo sumiennie wykonują swoje obowiązki zawodowe a jednocześnie wnoszą szczególny wkład w pracę społeczną na rzecz stowarzyszenia.

Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich, że wniosek spotkał się z akceptacją Prezydenta RP, który przyznał zgłoszonym przez nas osobom Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi. Uroczystość wręczenia odbyła się w dniu 2 czerwca 2005 r. o godz. 12.00 na terenie wystawienniczym targów w Kielcach w obecności Wojewody Świętokrzyskiego – Pana Włodzimierza Wójcika, Prezesa Targów Kielce S.A. – Pana Tomasza Raczyńskiego, Prezesa PSPTS – Pana Leszka Gniadka, przedstawicieli polskich mediów oraz wielu zaproszonych gości. Zarząd PSPTS wszystkim odznaczonym serdecznie gratuluje życząc dalszych sukcesów na drodze kariery zawodowej oraz społecznej.


Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 29 maja 2005 o nadaniu odznaczeń

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 i z 2002 r. Nr 74, poz. 676), odznaczeni zostają na wniosek Wojewody Mazowieckiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI:

Baca Jerzy Kazimierz - Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A.
Kalisiak Grzegorz Piotr – Organika S.A.
Rzońca Ryszard - Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A.
Stryjewski Janusz – Nitron S.A.
Ścieszyński Ryszard – Zachem S.A.

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI:

Drąg Dariusz Zbigniew – Targi Kielce S.A.
Jasnosz Józef - Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A.
Wytrzyszczewska Barbara Julia – Erg-Bieruń S.A.