Kwartalnik Tworzywa

cover40.jpgTworzywa  to najpopularniejszy w Polsce magazyn poświęcony ekonomicznym i technicznym problemom przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wydając czasopismo od roku 2000 Redakcja zgromadziła spore doświadczenie i wiedzę w jaki sposób dostarczać czytelnikom rzetelnej informacji, a  klientom – reklamodawcom, jak pomóc dotrzeć z medialnym przekazem do szerokiego grona odbiorców.

Ankieta przeprowadzona przez Targi Kielce w trakcie targów Plastpol, wśród wystawców i zwiedzających wykazała, iż Tworzywa są najchętniej czytanym czasopismem branżowym w środowisku przetwórców tworzyw. Wskazywane były jednocześnie, jako najbardziej skuteczny środek reklamy wśród pism branżowych.

Tworzywa to jedyne międzynarodowe pismo branży tworzyw na polskim rynku. Powstają we współpracy ze znanym i cenionym europejskim czasopismem Macplas, wydawanym przez włoskie stowarzyszenie Assocomaplast. Dzięki tej współpracy Tworzywa przynoszą zawsze najciekawsze wiadomości z rynków Polski, Europy i Świata. Na rzecz naszego czasopisma pracują biura reklamy w Niemczech, USA, we Włoszech i na Tajwanie. Czasopismo Macplas, którego Tworzywa są polską edycją, wydawane jest w 7 językach: angielskim, arabskim, farsi, hiszpańskim, rosyjskim, włoskim i polskim  docierając do 52 000 przetwórców tworzyw sztucznych na świecie.

cover41.jpgWłaścicielem tytułu Tworzywa jest Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych. Sprawuje on ogólną kontrolę nad wydawnictwem i czuwa nad merytoryczna zawartością czasopisma. Przychody ze sprzedaży reklam, częściowo finansują działalność statutową Związku. Wydawcą czasopisma jest firma Tworzywa-Media, Gliwice.


Czasopismo Tworzywa  od początku swego istnienia, od roku 2000 jest i pozostaje wyłącznym, branżowym patronem prasowym targów Plastpol. 

Tworzywa  współpracują z portalem internetowym branży www.tworzywa.pl

Do pobrania