Dołącz do nas

Tworzywa sztuczne ze względu na oszczędność surowców i materiałów są jednym z najbardziej wydajnych produktów. Niewielka  część (około 4%) światowych złóż ropy naftowej zużywana jest do ich produkcji. 

Dzięki zastosowaniu tworzyw w samochodach istotnie zmniejszyła się waga pojazdów, a co za tym idzie zużycie paliwa oraz emisja CO2.                

Zastosowanie tworzyw w opakowaniach spowodowało redukcję ich ciężaru 4-krotnie, przez co zużycie paliwa w transporcie znacząco spadło, natomiast objętość  odpadów zmniejszyła się 2- krotnie.

Tworzywa sztuczne są przyczyną poprawy naszego zdrowia i bezpieczeństwa (sprzęt medyczny, poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa, kaski ochronne itp.)

Zastosowanie tworzyw w źródłach energii odnawialnej (turbiny wiatrowe, panele słoneczne) wpływa na poprawę jakości życia.

Brak odpowiedniej edukacji społeczeństwa jak i świadomości  organów decyzyjnych powoduje, że tworzywa zamiast zachowań konsumentów i odpowiednich rozwiązań prawnych w kwestii recyklingu są coraz częściej wskazywane jako przyczyna wielu problemów ochrony środowiska. Jednakże bez wsparcia naszych działań pozostanie to tylko wiedza przeznaczona dla wąskiego grona przetwórców.

Obecnie szereg debat oraz istotnych spraw na płaszczyźnie uregulowań w Polsce i Unii Europejskiej, dotyczących tworzyw sztucznych  wpływa na funkcjonowanie przetwórców.

Jeżeli oczekujecie Państwo bieżącej informacji z branży, informacji na temat aktualnych przepisów UE i krajowych dotyczących tworzyw sztucznych jak również wsparcia ekspertów w kwestiach prawnych, dotyczących branży jak również indywidualnych Państwa działaniach to potrafimy temu sprostać.

Do pobrania