Lista członków

AKPOL ADAM KUŚ  zajmuje się recyklingiem odpadów tworzyw sztucznych. Produkujemy: regranulat HDPEAKPOL - do operacji wytłaczania i rozdmuchu w kolorach: czarny, zielony, niebieski, szary oraz naturalny; regranulat PPAKPOL - do operacji wtrysku, kolory: czarny, niebieski, terakota ciemna, terakota jasna. Skupujemy odpady HDPE i PP.

ALPLA OPAKOWANIA Z TWORZYW SZTUCZNYCH Sp. z o.o. specjalizuje się w wytwarzaniu kompleksowych rozwiązań opakowaniowych z tworzyw sztucznych, doskonale dopasowanych do wymagań naszych klientów oraz zapewniających optymalną odpowiedź na potrzeby rynku. Kluczowe technologie oparte są na przetwórstwie tworzyw: PET, HDPE, PP na potrzeby rynków: food – głównie woda i napoje jak również kosmetyków oraz chemii domowej i przemysłowej. Jesteśmy innowacyjni, wspieramy nowoczesne rozwiązania i technologie ale przede wszystkim działamy w sposób zrównoważony, z myślą o środowisku naturalnym i przyszłości następnych pokoleń.

AQUA Sp. z o.o.   produkuje rury z tworzyw termoplastycznych PVC-U, PE.

ART PLAST Sp. z o.o.  jest  producentem granulatów modyfikowanych tworzyw sztucznych (pierwotnych i wtórnych), krzesełek (siedzisk) stadionowych i tkanin technicznych z PP. W firmie obowiązuje system zarządzania jakością ISO 9001:2008. Świadczmy usługi w zakresie compoundingu i regranulacji takich tworzyw jak: PET, PC, PA, PP, PE, SAN, ABS. Produkujemy detale metodą wtrysku na zlecenia indywidualne. Specjalizujemy się głównie w przerobie tworzyw konstrukcyjnych opartych na polimerach kondensacyjnych (PET, PA), wymagających wcześniejszego suszenia surowca.

ARTEK OPAKOWANIA Sp. z o.o. Producent toreb i woreczków o dowolnych rozmiarach, kształtach i kolorach, według indywidualnego zamówienia klienta. Istnieje możliwość wykonania nadruku firmowego metodą fleksograficzną.

ARTFOL SP.J.  produkuje folię polietylenową LDPE z surowców pochodzących z recyklingu odpadów foliowych w postaci: taśm, rękawów, półrękawków, folii budowlanych.

BEDEKO EUROPE sp. z o.o. jest  producentem  oraz  dystrybutorem  komponentów  do  przetwórstwa tworzyw  sztucznych.  Międzynarodowa  obecność, dostęp  do  najnowszych  rozwiązań  oraz  minimalizacją  kosztów  z  wykorzystaniem  nowoczesnych  technik zarządzania łańcuchem dostaw pozwala nam zaspokajać wymagania cenowe oraz jakościowe klientów na całym świecie. Bedeko oferuje koncentraty barwiące, modyfikatory regranulatów, modyfikatory klasyczne oraz wypełniacze.

BILPLAST S.A.  Zatrudniamy 185 pracowników, posiadamy nowoczesny park maszynowy - 24 wtryskarki. Posiadamy  system zarządzania jakością  ISO 9001 i ISO/TS 16949 oraz zarządzania środowiskowego ISO 14001. Produkujemy elementy AGD, meblowe, wodomierzy, artykuły sanitarne, części dla motoryzacji. Oferujemy pomiary przy użyciu skanera 3D.  

C2C sp. z o.o. zajmuje się produkcją standaryzowanych oraz personalizowanych opakowań foliowych: reklamówki foliowe, woreczki do żywności, worki na śmieci oraz worki do zastosowań przemysłowych

Zespół Circular Packaging Design tworzą specjaliści i naukowcy doświadczeni na arenie międzynarodowej w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych, inżynierii materiałowej i projektowania, dysponujący unikalnym know-how. Proponujemy nowe, zaprojektowane przez nas rozwiązania, zgodne z założeniami UE i spójne z ogłoszoną w styczniu 2018 roku przez Unię Europejską „Strategią dla tworzyw sztucznych”. W ramach naszej działalności nie tylko rozwijamy autorskie rozwiązania, ale również współpracujemy z naszymi partnerami przy przeprojektowaniu istniejących opakowań, tak, aby przy zachowaniu ich dotychczasowych właściwości i funkcji, były równocześnie zgodne z wytycznymi GOZ. Współpracujemy z sieciami handlowymi, producentami żywności, przetwórcami tworzyw sztucznych operującymi na rynku krajowym oraz globalnie. 

Cedo sp. z o.o. jest częścią holdingu Cedo, posiadającego fabryki w Polsce, Anglii, Holandii i Wietnamie, zajmującego się produkcją i dystrybucją jednorazowych artykułów gospodarstwa domowego pod marką Paclan oraz pod markami własnymi klientów oraz recyklingiem domowych odpadów plastikowych i produkcją regranulatów.

ECOPLASTIC TECHNOLOGIES SP.J.    jest dystrybutoem dodatku oxodegradowalnego d2w oraz biodegradowalnego d2p.

EKO PLASTIK SYSTEM sp. z o.o. działa na rynku od 18 lat. Jesteśmy firmą produkcyjną wytwarzającą folię LDPE zarówno z oryginalnych surowców jak i surowców z recyklingu. Maksymalna szerokość folii to 6000 mm. Zatrudniamy 27 osób. Dobrze zarządzana firma posiada profesjonalne służby utrzymania ruchu oraz zespół pracowników przygotowanych i wyszkolonych do pełnienia powierzonych funkcji. W 2016 roku wyprodukowaliśmy około 180 ton folii. Nowe inwestycje  w 2017 roku przyniosły dodatkowy wzrost produkcji.

ERGIS S.A.   jest największym na polskim rynku producentem folii stretch PE w tym folii nanoERGIS® (rozciągliwej, stosowanej m.in. do owijania ładunków na paletach) i wiodącym producentem wyrobów z PVC: folii miękkich (izolacyjnych i specjalistycznych) i granulatów. Istotnym segmentem działalności Grupy jest produkcja twardych folii PVC, PVC/PE i PET, stosowanych do produkcji opakowań farmaceutycznych, spożywczych i technicznych, Grupa jest również producentem elastycznych laminatów do żywności oraz taśm PET (służących do wiązania średnio ciężkich i ciężkich produktów i ładunków), folii termokurczliwych PVC (służących m.in. do pakowania produktów spożywczych) oraz dystrybutorem folii BOPP (używanych głównie do produkcji opakowań). 

EWAN-FOL Sp. z o.o.  został utworzony w 2001 roku przez właściciela Z.T.Sz. WEDA oraz jego córki. Firma specjalizuje się w produkcji opakowań foliowych takich jak torba koszulka, torba marketka oraz woreczek. Na wszystkich naszych opakowaniach wykonujemy profesjonalne nadruki, w tym również nadruk zdjęciowy.

FABRYKA OPAKOWAŃ Sp. z o.o.  - Jeden z najprężniej działających zakładów produkcji opakowań z  folii po wschodniej stronie Wisły. Fabryka oferuje zarówno półprodukty w postaci  taśm, rękawów z folii jak i gotowe produkty takie jak np. worki, reklamówki z  folii HDPE, LDPE, MDPE zarówno w postaci oryginałów jak i regranulatów.

FPH PATCAR  produkuje akcesoria nabiurkowe, wyroby do diagnostyki laboratoryjnej oraz zajmuje się kompleksowym wytwarzaniem matryc. Obecnie przeprowadzamy klientów przez cały proces powstawania produktu, począwszy od zaprojektowania, przez wytworzenie formy wtryskowej, a kończąc na jego seryjnej produkcji. Stawiamy na jakość oraz najwyższy poziom produktów stale dbając o nowoczesność oprogramowania i parku maszynowego

FOL-PLAST ZAWADKA Sp. z o.o. Sp.k. produkuje
- folie polietylenowe: LDPE, HDPE, MDPE
- worki oraz torby foliowe LDPE, HDPE, MDPE
- nadruki flexograficzne
- zajmuje się także recyklingiem  odpadów z tworzyw sztucznych

GEORG UTZ Sp. z o.o.  jest producentem pojemników transportowych, palet i wyprasek na części techniczne z tworzywa sztucznego. Stanowi część szwajcarskiej grupy Georg Utz Holding AG - wiodącego gracza na rynku rozwiązań magazynowych i transportowych. Oferuje m.in.: pojemniki do składowania w stosie, obrotowe, składane, kurierskie, izotermiczne, antyelektrostatyczne, opakowania na materiały niebezpieczne oraz palety. Produkty Utz wytwarzane są przy zastosowaniu technologii: urządzeń wtryskowych lub/oraz w procesie formowania próżniowego. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach realizowanych na indywidulane potrzeby klientów. Rozwiązania Utz mają zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, spożywczym, farmaceutycznym, a także w dystrybucji i handlu. Georg Utz dostarcza wyroby do m.in.: Bosch, Cadbury, Delphi, Opel, Philips, Polpharma, Viessmann czy Volkswagen. Posiadamy certyfikaty: ISO 9001: 2008.

GIEROS MARCIN GIEROS  Nasza specjalność to nowoczesna produkcja elementów z tworzyw sztucznych, skomplikowane formy wtryskowe oraz inne wyroby dla branży motoryzacyjnej, medycznej, kosmetycznej czy spożywczej. Bezpłatnie wykonujemy dobór barwnika wg numeru PANTONE bądź RAL. Jeśli nie macie Państwo wiedzy na temat tworzyw to zapraszamy. Jeśli macie wiedzę na temat tworzyw to zapraszamy tym bardziej, może sami nauczymy się czegoś nowego.

GRANCOLOR Michał Chabior  specjalizuje się w produkcji mieszanek, pigmentów i koncentratów barwiących do tworzyw sztucznych. Oferujemy także dodatki poprawiajace właściwosci wyrobów.

GRANPOL Sp. z o.o.  istnieje od 1994 roku. Wdrożyliśmy w 2004 roku system ISO 9001:2008, a od roku 2016 pracujemy w systemie ISO 9001:2015. Firma specjalizuje się w produkcji granulatów bazując na trzech podstawowych surowcach:
- polichlorek winylu- wyroby GRANWIN,
- kauczuki SBS - wyroby GRANTER
- klauczuki SEBS - wyroby GRANSEB
Wyroby naszej firmy są głównie przeznaczone dla branży obuwniczej, ale również dla sektorów motoryzacji, produkcji narzędzi budowlanych i ogrodniczych. Indywidualne podejście do każdego klienta oraz gwarancja wysokiej jakosci oferowanych wyrobów zbudowały wiarygodność firmy.

GRUPA AZOTY JRCH SP. Z O.O.  jest przedsiębiorstwem usługowo-produkcyjnym świadczącym : usługi specjalistyczno-ratownicze, wykonywanie prac szczególnie niebezpiecznych, utylizacja i składowanie odpadów (w tym także odpadów niebezpiecznych) komunalnych, azbestu (firma posiada i eksploatuje około 200 ha składowisk), oczyszczanie mechaniczne, biologiczne i chemiczne ścieków przemysłowych oraz recykling tworzyw sztucznych, sprzedaż chemikaliów i konfekcjonowanie nawozów.

INSTYTUT CHEMII PRZEMYSŁOWEJ  im. prof. Ignacego Mościckiego, spadkobierca Instytutu Badawczego „Metan”, utworzonego we Lwowie w 1916 r., realizujący misję zawartą w statucie Instytutu „…prowadzenie działalności pionierskiej w kierunku pracy naukowo-twórczej nad budową przemysłu chemicznego w Polsce…” pozostaje wiodącym instytutem w Polsce w obszarze badań z zakresu chemii i technologii chemicznej. Jest ośrodkiem badawczym spełniającym standardy  europejskie, zarówno w zakresie potencjału naukowo-badawczego, jak i prowadzonych prac badawczych i rozwojowych, realizującym transfer „nauki do przemysłu”. Obecnie działania Instytutu koncentrują się na opracowywaniu nowych, innowacyjnych technologii chemicznych i modernizacji już wdrożonych procesów, na badaniach i pracach rozwojowych w zakresie: chemii, biotechnologii, rozwoju nowych technik badawczych i analitycznych, przetwórstwa tworzyw polimerowych, badaniach w zakresie strategii rozwoju przemysłu chemicznego, oraz działaniach na rzecz gospodarki i społeczeństwa. Instytut od 60 lat wydaje miesięcznik „Polimery”.

INSTYTUT INŻYNIERII MATERIAŁÓW POLIMEROWYCH I BARWNIKÓW   prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe w zakresie: inżynierii materiałowej oraz technologii wytwarzania, przetwarzania, modyfikowania i stosowania materiałów polimerowych, technologii farb i lakierów, przetwórstwa, recyklingu oraz stosowania gumy i elastomerów, budowy maszyn, urządzeń, narzędzi oraz kompletnych linii technologicznych do przetwórstwa materiałów polimerowych, działalności certyfikacyjnej i normalizacyjnej, działalności szkoleniowej, ochrony własności przemysłowej oraz informacji naukowo-technicznej.

KOMPOL Sp. z o.o. . jest to firma dystrybucyjno-produkcyjna założona w 1989 roku, która specjalizuje się w dostawach do ogólnopolskich sieci handlowych i drogerii. Kompol Sp. z o.o. zajmuje się produkcją torebek i woreczków foliowych, rękawic, folii stretch, toreb termoizolacyjnych, worków na odpady oraz pojemników na żywność. W ofercie Kompol można znaleźć także torby papierowe klockowe i fałdowe oraz  papier do pakowania żywności.

LAMELA Sp. z o.o. Sp.k. produkuje metodą wtrysku artykuły: ogrodnicze, kuchenne, nagrobkowe. Oferuje usługi w zakresie produkcji detali na zlecenie - wtryskarki o sile zwarcia od 86 do 1200 ton. Oferuje wykonanie form wtryskowych na zamówienie według indywidualnych potrzeb klienta.

MARVINK SP.J. produkuje torby z folii HDPE , MDPE , LDPE, także na indywidualne zamówienie od 6 do 30 mikronów z mozliwością nadruku 4-kolorowego po obu stronach torby. W ofercie posiada takze woreczki śnidaniowe oraz worki na śmieci.

MAL-PLAST      zajmuje się produkcją regranulatów polipropylenu i polietylenu. Świadczymy usługi w zakresie mielenia, prania i granulacji odpadów tworzyw sztucznych.

NICATOR Sp. z o.o. Sp.k. produkuje  folie stretch typu "cast" i "blow", folie stretch kolorowe, folię PE do pakowania żywności, opakowania typu worki różnych rozmiaraów, w tym worki na śmieci oraz woreczki HDPE do kontaktu z żywnością, torby z folii HDPE typu T-shirt, również z nadrukami oraz inne opakowania na zamówienie klienta. Zajmujemy się także recyklingiem polietylenowych odpadów technologicznych, w ofercie mamy regranulat PE.

PPH MARC-TH jest producentem szerokiej gamy wieszaków odziezowych oraz artykułów kuchennych, łazienkowych, turustycznych z tworzywa sztucznego. Firma zatrudnia 120 osób, sprzedaje swoje produkty na rynku polskim oraz zagranicą między innymi do Niemiec, Francji, Austrii, Rosji, Czech i Litwy.

PPH OKSAN zajmuje się okleinowaniem foliami renomowanych producentów : profilów PVC, aluminiowych i stalowych, parapetów, prowadnic i kaset do rolet zewnętrznych, listew przypodłogowych oraz innych nietypowych elementów.

PPH POLFOL  oferuje folię PEHD i PELD w postaci rękawa, półrękawa, a także taśmy. Produkuje worki z nadrukiem z foli jedno lub wielowarstwowej PELD dopuszczone do kontaktu z żywnością. Produkuje również na indywidualne zamówienie torby reklamowe z nadrukiem, oferuje także worki na odpady.

PPH PRO-PAK   Produkujemy reklamówki jednorazowe HDPE typu koszulka (w różnych kolorach, rozmiarach i grubości folii dostosowanej do przeznaczenia torby), torebki HDPE z wycięciem typu "fasolka", woreczki HDPE do pakowania żywności, woreczki HDPE blokowane typu "kalendarz", rękawy foliowe i worki przemysłowe, reklamówki i woreczki oksobiodegradowalne. Oferujemy także nadruki firmowe na reklamówkach i workach.

PPHU ANNA zajmuje się recyklingiem odpadów tworzyw sztucznych. Oferuje regranulaty LDPE, LLDPE, HDPE, PP. Świadczy także usługi regranulacji w tym zakresie. Regranulaty oferuje w podstwowych kolorach wraz z mozliwością dowolnego zabarwienia na życzenie klienta. Przerabia także odpady z nadrukiem.

PPHU MARTEX  zajmuje się produkcją folii HDPE i LDPE. Produkujemy torebki i reklamówki HDPE, worki na śmieci oraz obrusy. Zajmujemy się także dystrybucją i zaopatrzeniem firm i innych jednostek w środki czystości oraz chemię gospodarczą. W swojej ofercie posiadamy także podstawowe środki zaopatrzenia zakładów gastronomicznych.

PTS KOMPLAST zajmuje się wytwarzaniem  detali z tworzyw sztucznych - z polipropylenu, poliamidu i polistyrenu przy użyciu zaprojektowanych i wykonanych przez firmę form. Produkujemy m.in. dodatki do poligrafii, takie jak rączki i zamki do teczek; artykuły ogrodnicze - jak zapinki do pomidorów i łuczki do wzmacniania gron; obudowy do zapachów samochodowych oraz artykuły dekoracyjne.

PUPH JUREX Sp. z o.o.  jest producentem folii PET transparentnej oraz barwionej. Produkuje także artykuły z PVC i PE: systemy orynnowania, podsufitkę, systemy kanalizacji wewnętrznej i zewnętrznej, rury i złącza wodne, akcesoria wentylacyjne i ściekowe oraz rury i inne elementy drenażu.

RAFPOL Opakowania Foliowe produkuje folie LDPE i HDPE. Oferujemy  półprodukty : rękaw, półrękaw, folie termokurczliwe, wkłdy do kartonów. W ofercie posiadamy takze gotowe wyroby: worki foliowe, fartuchy ochronne, arkusze folii. folie osłonowe i malarskie. Prowadzimy recykling odpadów folii.

REPLAS Recycling Plastics Sp. z o.o. oferuje re-granulaty HDPE i PP do wtrysku oraz wytłaczania o dopasowanym do technologii przetwórstwa współczynniku płynięcia oraz o dobranych do potrzeb klienta parametrach użytkowych. Firma oferuje także usługi w zakresie re-granulacji nawrotu technologicznego  wraz z modyfikacją jego parametrów. Regranulaty REPLAS poddane sprawdzonym procesom uszlachetniania nie ustępują właściwościami surowcom oryginalnym.

ROSTI POLAND Sp. z o.o.  w Polsce jest częścią międzynarodowej Grupy Rosti, zajmującej się formowaniem wtryskowym tworzyw sztucznych. Rosti Poland opracowuje, produkuje, montuje, a nawet dostarcza gotowe do sprzedaży produkty. Rosti zarządza całym zestawieniem materiałowym produktu i oferuje dostawy na zasadzie magazynu konsygnacyjnego, co skutkuje sprawnym łańcuchem dostaw. Wszystko z jednego źródła, na czas i o krok przed konkurencją. Dzięki zdolnościom inżynieryjnym oraz zarządzaniu projektem wspieramy naszych klientów w odnajdywaniu rozwiązań dotyczących wydajnych procesów produkcyjnych i redukowaniu czasu wprowadzenia produktu na rynek.

SIPEKO Sp. z o.o.  zajmuje się produkcja pro-ekologicznych worków na śmieci. Obecnie dostarczamy na rynek Polski i Europejski ponad 5000 ton worków foliowych rocznie. Nasze worki znajdują zastosowanie w gospodarstwach domowych, zakładach pracy, biurach, instytucjach, punktach gastronomicznych, hotelach, szpitalach itp. Wyroby nasze tworzymy ze szcególną dbałością o środowisko naturalne, w taki sposób aby nie przyczyniały się do zwiększenia ogólnej masy wytwarzanych na świecie odpadów.

ŚLIWA PLASTIC INJECTION MOULDING Sp. z o.o. Zakres naszej produkcji obejmuje: detale produkowane dla przemysłu motoryzacyjnego i energetycznego, montaż podzespołów i przełączników samochodowych oraz wykonywanie nadruków metodą tampodruku. Zajmujemy się również produkcją i montażem części i podzespołów do maszyn rolniczych jak i również realizujemy indywidualne zamówienia klienta.

TWORZYWA-MEDIA  jest wydawcą magazynu Tworzywa, który prezentuje  ekonomiczne i techniczne zagadnienia przetwórstwa tworzyw sztucznych. Czasopismo, wyłączny patron prasowy Targów Plastpol, powstaje we współpracy z włoskim czasopismem Macplas. Właścicielem tytułu pozostaje Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych, sprawujący jednocześnie ogólną kontrolę nad czasopismem oraz jego treścią merytoryczną. 

VECOPAK zajmuje się produkcją workiów LDPE  na śmieci i odpady. Worki wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanych surowców recyklingowych lub materiałów pierwotnych. Gama produktów: worki w etykiecie, worki w sticku, worki KITTY. Oferujemy także dozowniki wolumetryczne "Plastronic" do dozowania materiałów, komponemntów, barwników w postaci granulatów.

ZAKŁAD CHEMICZNY VINYLEX Sp. z o.o. produkuje folie PVC. W ofercie ma folie biurowe twarde 0,14-0,2 mm przezroczyste oraz w 7 kolorach, folie choinkowe -folie wieńcowe, matowe oraz  z połyskiem; oferuje także folie moletowane do produkcji choinek , stroików, girland. Jest producentem folii wysokoprzeroczystych do formowania próżniowego, płyt twardych lub modyfikowanych z przeznaczeniem do druku, sztancowania na artykuły reklamowe.

ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH D.SMOŁECKI  

produkuje doniczki ogrodnicze i szkółkarskie z tworzywa sztucznego.

ZAPTECH Sp.J Sobańscy działa na rynku od 1995 roku. Specjalizuje się w recyklingu technicznych tworzyw sztucznych wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym oraz RTV i AGD.Firma produkuje regranulaty tworzyw sztucznych oraz wyroby z folii LDPE: rękawy, kaptury, worki itp. Nad prawidłowością procesów produkcyjnych czuwa specjalistycznie wyposażone laboratorium. Od roku 2014 cała działalność firmy Zaptech objęta jest zintegrowanym systemem zarządzania jakością zgodnym ze standardami: PN-EN ISO 9001:2009.

ZPHU SLAWPOL  Sławomir Kalinowski jest firmą specjalizującą się w produkcji folii polietylenowej i opakowań foliowych z nadrukiem fleksograficznym. Folie techniczne produkujemy od 1992 r. Jesteśmy członkiem Mazowieckiego Klastra Chemicznego oraz Zachodniopomorskiego Klastra Chemicznego "Zielona Chemia". Pełne zaangażowanie właścicieli i całej kadry Sławpol-u, 25-letnie doświadczenie i nowoczesny park maszynowy to My.

ZPTS  DON-KWIAT   wytwarza doniczki ogrodnicze i produkcyjne z tworzywa sztucznego dostępne w różnych kształtach oraz wymiarach. Odpowiednia jakość wyrobów pozwala nie tylko na sprzedaz krajową, ale także zagraniczną do odbiorców w Holandii, Niemczech, Słowacji, Czechach i Rosji.

ZTS WEDA Zakład Tworzyw Sztucznych "WEDA" Danuta Kwaśniewska w Kętrzynie prowadzony przez pełnomocnika Władysława Kwaśniewskiego od 1984 roku jest jednym z największych producentów opakowań foliowych. Oferujemy  torby reklamowe typu marketka, rączka, podklejka, koszulka i foliopak z folii LDPE, HDPE, MDPE oraz folii 3-warstwowych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oferujemy foto realistyczne nadruki flexograficzne, cmyk-owe, pantonowy do 8 kolorów jedno i dwustronnie.