30 wrz
2019

TAROPAK

taropak plOd kilkudziesięciu lat Polska jest jednym z największych rynków dla branży opakowań w Europie. Tradycja organizowania poznańskich targów dla sektora producentów i dostawców technologii pakowania, etykietowania oraz rozwiązań, które umożliwiają firmom podejmowanie wyzwań logistycznych, ma ponad czterdzieści lat. PZPTS objął imprezę honorowym patronatem.

TAROPAK od samego początku jest wydarzeniem wysoko cenionym zarówno przez uczestników, jak i wiele instytucji i organizacji branżowych. Korzyści z aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach zostały szybko zauważone zarówno przez polskich, jak i zagranicznych wystawców. Dlatego obecnie każda edycja targów TAROPAK przyciąga kilkuset wystawców i tysiące zwiedzających z całego świata. 

Na TAROPAKu swoje produkty i usługi prezentują producenci i dostawcy technologii pakowania, etykietowania. Znaleźć tu można opakowania i technologie dedykowane zarówno branży spożywczej, chemicznej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej, jak i kosmetycznej czy modowej. Jeśli poszukujesz rozwiązań które pomogą podjąć wyzwania opakowaniowe lub logistyczne – Taropak jest właściwym miejscem!

Maszyny w akcji!

W nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zobaczyć najnowocześniejszy park maszynowy branży opakowań i etykiet! Producenci i dystrybutorzy prezentują czynne linie pakujące, drukarki opakowań czy roboty. Wszystko co potrzebne do optymalizacji produkcji, pakowania i konfekcjonowania.

Kupcy ze świata

Konferencja o opakowaniach w e-commerce!

TAROPAK to spotkania biznesowe, kontraktacje i rozmowy handlowe. Jednak uczestnictwo
w Targach daje możliwość poznania nowości i bliższego zapoznania się z trendami. Zarówno
na stoiskach wystawców, jak i podczas wykładów czy warsztatów. W tym roku wyodrębniliśmy strefę poświęconą w pełni zagadnieniom opakowań w e-commerce.
Rynek e-handlu w Polsce rośnie w tempie 20 procent rocznie, dla branży opakowań to kolejna przestrzeń rozwoju, dlatego też zdecydowaliśmy się stworzyć Salon E-commerce. Jak wiemy, opakowania zarówno w tej, jak i w innych dziedzinach handlu mają bardzo istotne znaczenie. Opakowanie „sprzedaje”, chroni produkt, ma ogromny wpływ na logistykę i magazynowanie itp. Podczas TAROPAKU, w dniach 30 września – 2 października organizujemy również, wraz z naszym partnerem – Allegro – konferencję dotyczącą e-commerce – mówi Hanna Zdrojewska, dyrektor Targów TAROPAK. – Pierwszego dnia prelegenci skupią się na temacie OPAKOWAŃ w E-COMMERCE, opowiedzą m.in. jaki wpływ mają moda i trendy na optymalizację procesów pakowania. Drugi dzień poświęcony będzie LOGISTYCE I MAGAZYNOWANIU w kontekście handlu internetowego. O dobrych praktykach opowiedzą specjaliści z Allegro. Poruszą kwestie logistyki w Allegro, opowiedzą
o programie Allegro Smart – jako formie dostawy towaru najczęściej wybieranej przez klientów. Tematyka trzeciego dnia wydarzenia to MARKETING I SPRZEDAŻ W E-COMMERCE.

Wydarzeniem, na które również warto zwrócić uwagę, jest seminarium technologiczne, przygotowane przez firmę Heidelberg, w ramach cyklu: Akademia Heidelberga, Opakowania. Będzie ono okazją do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami informatycznymi wspierającymi realizację procesów biznesowych i produkcyjnych, zarządzanie przedsiębiorstwem, specjalizowaną analitykę finansową i operacyjną oraz rozwojem technologii produkcyjnych pod kątem optymalizacji, wydajności i redukcji kosztów wytwarzania. Podczas seminarium zostaną zaprezentowane maszyny i rozwiązania poligraficzne dające szerokie spektrum możliwości w produkcji opakowań. Będzie można poznać specjalne konfiguracje maszyn offsetowych do produkcji opakowań oraz koncepcje wykorzystania modelu biznesowego Web2Print w produkcji opakowań – Web2Pack. Drugiego dnia akademii odbędzie się seminarium dla właścicieli marek, będące okazją do prezentacji innowacyjnego rastera offsetowego MultiDot, który pozwala na znaczącą redukcję kosztów zużycia farby, oferuje użytkownikom skuteczną metodę znakowania, identyfikacji i weryfikacji autentyczności produktów. Tego samego dnia, 2 października, odbędą się otwarte wykłady pt.: Prinect, poruszające aspekty jakości, konkurencyjności i efektywności. Szczegółowy opis wszystkich wydarzeń znajduje się na stronie internetowej www.taropak.pl.

Do zobaczenia na Targach!

Więcej informacji na stronie www.taropak.pl