Projekt: Oceany Wolne od Europejskich Zanieczyszczeń 2011-2010

logo-eupc.gif

Dotyczy: 

Zanieczyszczeń  morskich i mikrodrobin tworzyw sztucznych w oceanach – czy jesteśmy w stanie działać teraz wspólnie?

Drodzy przetwórcy:

European Plastics Converters (EuPC), europejskie stowarzyszenie reprezentuje ponad 50 000 przedsiebiorstw w Europie ,które łącznie produkują 45 mln. ton  tworzywa sztucznych rocznie. EuPC zainicjowało projekt Oceany Wolne od Europejskich Zanieczyszczeń - European Waste Free Oceans (EWFO)  w celu redukcji pływających śmieci u wybrzeży Unii Europejskiej do 2020 roku.

Jednym ze sposobów ,którymi chcemy osiągnąć ten cel  jest zaangażowanie struktury obecnego rybołówstwa oraz dotacji z UE w celu oczyszczenia pływających śmieci i zawrócenia ich na ląd w celu poddania ich procesowi sortowania i recyklingu .Osiągniemy to wykorzystując rozwój i poziom wiedzy w zastosowaniu nowych technologii  przy wsparciu korporacyjnych sponsorów, stowarzyszeń oraz instytucji UE

Odzysk i recycling  nie są tylko jedynym elementem projektu. Edukacja i przekaz komunikacyjny  tworzą  główną część projektu – z podwójnym celem zatrzymania pływających śmieci z wód morskich sięgających Europy oraz przedstawienia społeczności ,że jest to własna inicjatywa przemysłu tworzyw. Do tej pory zainicjowaliśmy badanie wraz z Uniwersytetem w Ghent efektu mikroplastików w małżach  i pierścienicach morskich.  Mamy nadzieję, że ciągłe podnoszenie świadomości w celu  zajęcia się problemem na wszystkich poziomach, poprzez współpracę z lokalnymi władzami i politykami, zachęci społeczność rybacką do poprawy ich stanu środowiska. Natomiast  rozwój współpracy naukowej, kampanie w mediach stworzą odpowiednie nagłośnienie  projektu. Jednym z takich sposobów tworzenia odpowiedniego postrzegania projektu jest udział naukowych kampanii telewizyjnych w celu zapoznania się z projektem i uwypuklenia  naszych wyników. Uruchomienie projektu EWFO odbędzie się podczas dorocznego posiedzenia EuPC (18 - 19 maja 2011) w Saint-Jean Cap Ferrat, Francja, połączone z prezentacją włoki do zbiórki śmieci i organizacji separacji i recyklingu zanieczyszczeń morskich. Z liderów branżowych, takich jak [PRZEDSIĘBIORSTWO] i przy współpracy oraz poparciu instytucji UE, inicjatywa EWFO pokaże oblicze przemysłu zjednoczonego w prowadzeniu walki z tym rosnącym problemem globalnym.  

To jest powodem dla którego zwracamy się do Was  w celu przyłączenia się do projektu Oceany Wolne od Zanieczyszczeń Europejskich EWFO i tym samym przyjęcie tytułu sponsora korporacyjnego.


Zostały stworzone trzy poziomy sponsoringu korporacyjnego z różnymi poziomami widoczności medialnej dla sponsora:

Opcje 3  letniej kampanii

Poziom Wkład

Obszar Wyskiej Widocznosci Medialnej Przedsiębiorstwa

Gold

75 000 €

Cała UE

Silver

45 000 €

5 krajów UE do wyboru

Bronze

30 000 €

2 krajów UE do wyboru

W załączeniu także plik PDF z wyjaśnieniem strategicznych zadań oraz plan rozpoczęcia projektu. Można znaleźć tu także kwestionariusz zgłoszeniowy sponsora  ,który należy wypełnić oraz przesłać do EuPC w przypadku chęci udziału w warsztatach inauguracyjnych w Marcu 2011. Zapraszamy do uczestnictwa w tej ważnej inicjatywie. W celu uzyskania dodatkowych informacji proszę o kontakt z Padraig Nolan ( padraig.nolan@eupc.org) lub Sophia Huda ( sophia.huda@eupc.org) w naszych biurach w Brukseli. W przypadku potrzeby spotkania celem uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt.

Pozdrowienia,

Alexandre Dangis                          Bernhard Borgardt
EuPC Managing Director                    EuPC President

Bruksela , 1 Grudnia 2010

European Plastics Converters AISBL

Avenue de Cortenbergh, 71 - 1000 Brussels, Belgium

Phone: +32 (0)2 732 41 24 • Fax: +32 (0)2 732 42 18

E-mail: info@eupc.org • Website: www.eupc.org

Do pobrania